Egyre drágább arany útlevelet szerezni a karibi országokba, elsősorban amiatt, hogy az USA és az Európai Unió szeretné elérni az állampolgárságok eladásának visszaszorítását – írja a Bloomberg.
Több európai ország után Ausztrália is leállítja az aranyvízumprogramot. Az intézkedés célja a bevándorlás reformja és a képzett bevándorlók vonzása - közölte a Bloomberg.
Dominika több "arany útlevelet" adhatott el, mint amennyit nyilvánosságra hoztak: 2016 és 2022 között akár 19 ezer személy is állampolgárságot szerezhetett - írta a The Guardian.
Portugália azt tervezi, hogy az aranyvízumprogram után megszünteti a nem állandó lakosoknak járó adókedvezményt is - írja Antonio Costa miniszterelnök bejelentése alapján a Bloomberg. Az ország tíz éve kínál kedvezményes adókat bizonyos oda költöző külföldieknek, a lakhatási költségek emelkedésével azonban véget vetne ennek.
Az európai befektetéssel összekötött állampolgársági programok élnek és virulnak, annak ellenére, hogy szinte minden oldalról a megszüntetésükre szólítanak fel. Különösen a déli országokban ugrott meg a számuk – számol be a hírről a Bloomberg.
Véget érhetnek az európai aranyvízum programok a lakhatási költségek drasztikus emelkedése miatt - írja a Bloomberg. A programokat több uniós országban a 2008 utáni gazdasági válság során a kilábalás elősegítése érdekében vezették be, melyek lényege, hogy unión kívüli állampolgárok bizonyos összeg befizetése fejében letelepedési engedélyt és állampolgárságot kapnak az adott uniós országban. A program viszont sok helyen hozzájárult a lakhatási költségek emelkedéséhez, így többen is annak leállítását sürgetik.
Alkotmánysértőnek tartják a portugál lakástulajdonosok a kormány azon lépését, amely kényszerítené az üresen álló lakások tulajdonosait, hogy azokat hosszú távú bérlőknek adják ki – írja a Bloomberg.
Írország után Portugália a második olyan európai uniós ország, amely úgy döntött, hogy eltörli az Európán kívüli gazdagok esetében az aranyvízum programját – számol be a hírről a Financial Times.
Az Európai Bizottság jogi eljárást indít Málta ellen az úgynevezett arany útlevél programja miatt, amely lehetővé teszi a tehetős külföldiek számára, hogy mintegy 1 millió eurós befektetésért cserébe állampolgárságot vásároljanak – számol be a Bizottság döntéséről a Reuters.
Ciprus több ezer nem uniós állampolgárnak adott illegálisan ciprusi állampolgárságot 2007 és 2020 között - mondta el Müron Nikolatosz, az illetékes nyomozóbizottság elnöke hétfőn a szigetország fővárosában, Nicosiában.
Az Európai Bizottság szóvivője kötelezettségszegési eljárást indít két uniós tagország, Ciprus és Málta ellen az úgynevezett aranyútlevelekkel történő kereskedés miatt - jelentette be kedden a testület egy közleményben.
Az átláthatóságról szóló törvényjavaslat verte ki a biztosítékot.
Keményet üzent az amerikai elnök.
Egyetlen célja van ennek a narratívának.
A dollárt is megmozgatta az amerikai elnök üzenete.
A milliárdos saját MI-chatbotját használja kormányzati adatok elemzésére.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.